تبلیغات
برج اول کرمان (برادران عالم زاده) - موزه بنز

صبح که درب خانه را باز می کنیم اول خدا را می بینم :

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندهای روزانه

نویسندگان

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نویسنده :شاهرخ پرویزی
تاریخ:چهارشنبه 2 شهریور 1390-06:56 ب.ظ

موزه بنز

موزه بنز

 این موزه در نزدیکی اشتوتگارت آلمان واقع شده است. کارخانه مرسدس بنز اولین سازندة واقعی اتومبیل بوده است و آنچه در این موزه به نمایش در آمده است، در واقع تاریخ افتخارات این شرکت است. در این موزه انواع اتومبیل های ساخته شده توسط این شرکت، از ابتدا تا به امروز، بر اساس تقدم تاریخی چیده شده اند.

 
موزه صنعت بالتیمُر

این موزه در سال 1977 در بالتیمر، در ایالت مریلند آمریکا بنا شد. گالری های موزه صنعت بالتیمر تشکیل شده اند از قسمت های یک کارخانة کنسرو سازی، یک کارگاه بافندگی متعلق به سال 1900، یک فروشگاه ماشین از سال 1900، یک چاپخانه، یک داروخانه و ... . کتابخانة موزه شامل بیش از 5000 جلد کتاب کمیاب و تاریخی است. مجموعة دست نوشته ها شامل همة مهم ترین صنایع در بالتیمر، از کنسرو سازی و پوشاک گرفته تا ساخت ویلون و صنعت فولاد را شامل می شود. بخش عکس در بر گیرندة بیش از 250000 قطعه عکس و نگاتیو می باشد. برای مشاهدة این بخش میتوان از بانک اطلاعاتی آنلاین استفاده کرد.

از جمله فعالیت های این موزه فراهم آوردن شرایط کار و تجربه کردن زندگی در آخر قرن نوزدهم و ابتدای قرن بیست است.

موزه، گالری ها و یک عمارت کلاه فرنگی خود را برای مراسم خصوصی اجاره می دهد.
 
موزه بی.ام.و.

ساختمان موزه بی.ام.و. هم زمان با استادیوم المپیک ساخته شد. ساخت این دو بنا در سال 1971 آغاز و در سال 1973 موزه افتتاح گردید. این بنا توسط دکتر کارل شوارتزر اتریشی طراحی گردید.

هر بیست و دو طبقة موزه ابتدا روی زمین ساخته و سپس بالا برده می شد. در واقع طبقة زیرین به طبقة بالاتر خود آویزان می گردید. موزه BMW یکی از پر بازدید کننده ترین و مردمی ترین موزه های آلمان است. این موزه سالانه بیش از 250.000 بازدید کننده دارد. یکی از دلایل موفقیت این موزه این است که تنها تاریخ شرکت BMW در اینجا به نمایش در نیامده است. به طور کلی این موزه هدف های مختلفی را دنبال می کند. در این موزه بازدید کننده سفری را در دنیای تکنولوژی از آغاز قرن بیستم تا آینده انجام می دهد.

موزه آهن و فولاد آلاباما

موزه آهن و فولاد آلاباما که با نام موزه تان هیل نیز شناخته شده است، یک موزه صنعتی می باشد که در مک کالا در ایالت آلاباما قرار دارد. این موزه که در سال 1981 افتتاح شد، بیش از دوازده هزار فوت مربع وسعت دارد. این موزه یک مرکز برای شرح و توضیح تکنولوژی آهن گریِ قرن نوزدهم در کارخانه آهن سازی (ریخته گری آهن) منطقه تان هیل و معرفی و بررسی محصولات و ابزار ساخته شده در این کارخانه در قرن نوزدهم می باشد.

در این موزه آثار متعددی مربوط به زمان جنگ استقلال آمریکا به نمایش گذاشته شده. (در آن زمان ایالت آلاباما 14 شرکت آهن گری و نورد داشت که حدود 70% آهن کشور را تأمین می کرد.)

این موزه در سال 5 – 2004 بخش نمایشگاه خود را بازسازی کرد.
آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس


آپلود عكس

آپلود عكس

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس


آپلود عكس

آپلود عكس